Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki – #SzkołaPamięta

29 października nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki  „Szkoła pamięta”. Aby uwrażliwić młode pokolenie na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych mających na celu przybliżenie historii  naszego miasta Leska.

Pogadanka o dziejach Leska poparta była prezentacją multimedialną, filmami edukacyjnymi  oraz zdjęciami z albumów przedstawiających miasto w przeszłości oraz jej współczesny wizerunek. Odwiedziliśmy również zabytki leskie oraz pomnik Tadeusza Kościuszki.

Przedszkolaki odwiedziły również leski cmentarz wojskowy, aby posprzątać groby, które się tam znajdują. Sprzątanie zakończyły zapaleniem zniczy i modlitwą za zmarłych.
Na zakończenie starszaki  przygotowały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.