Dzień Niepodległości w przedszkolu

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze…
Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji grupa „Motylki” przygotowała akademię. W uroczystości brali udział przedstawiciele służb mundurowych oraz pani sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Lesku.

Już od najmłodszych lat należy rozbudzać u dzieci  zainteresowanie swoją Ojczyzną, rozwijać poczucie przynależności do społeczności patriotycznej oraz kształtować prawidłową postawę wobec Narodu Polskiego.

W tym dniu wszystkie  przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków.

 

Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła do hymnu“. Dzieci z Panią Dyrektor i nauczycielami placówki  o godz. 11:11  odśpiewały hymn „Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

 

 

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków !