Policjant w przedszkolu

We wrześniu nasze przedszkole odwiedził policjant. Była to doskonała okazja, aby  przypomnieć przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Podczas spotkania mundurowy przypomniał najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjant wyjaśnił też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Było to bardzo udane spotkanie, po którym przedszkolaki chętnie zobowiązały się do przestrzegania wszystkich poznanych zasad i przekazywania ich innym.