Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października w dzień ich patrona – Świętego Franciszka z Asyżu. Dzień ten rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października.

W naszym przedszkolu dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta również mają swoje prawa, szczególnie prawo do godnego życia, bezpieczeństwa i wolości.

Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Nasze przedszkolaki  przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność.

W tym ważnym dniu Wiewióreczki (4-latki)razem ze swoimi Paniami i opiekunami wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę do Wiejskiego Zoo w Berezce. Dzieci miały okazję samodzielnie nakarmić zwierzątka, zobaczyć jak mieszkają, co jedzą, w jaki sposób należy o nie dbać. Była to pouczająca lekcja, wspaniała zabawa oraz mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

W  naszym przedszkolu rozpoczynamy  akcję

„Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki”,

będziemy zbierać karmę dla psów i kotów, oraz koce, ręczniki, podkłady higieniczne,  które zostaną przekazane do schroniska „Wesoły Kundelek” w Lesku.

Zachęcamy wszystkie przedszkolaki i ich rodziców do włączenia się do akcji.