„Przedszkolaki uczciły Dzień Flagi”

DSC_0587Flaga jest – obok godła i hymnu – naszym najważniejszym symbolem narodowym. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą. Jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości. Wie to każdy przedszkolak z Przedszkola Samorządowego im Misia Uszatka w Lesku. Rozwijając zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, 28 kwietnia przedszkolaki z grup „Misie”, „Biedroneczki” i „Jagódki” zorganizowały pochód z okazji Święta Flagi. Dzieci wraz z paniami i Panią Dyrektor odwiedziły Panią Burmistrz w Ratuszu. Ważnym elementem tego pochodu były dumnie trzymane w kolorach ojczystych baloniki, flagi i kwiaty. Jak przystało na małych patriotów dzieci z grupy „Misie” zaprezentowały Pani Burmistrz krótki występ podczas, którego recytowały wiersze takie jak „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego i „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy, zatańczyły „Krakowiaka” i zaśpiewały piosenkę o Lesku pt. „Miasteczko Lesko”. Nie obyło się także bez pytań dzieci do Pani Burmistrz dotyczących historii Leska i dalszego jego rozwoju. Na koniec pochód ruszył przed Kamień Legionistów i pomnik Tadeusza Kościuszki gdzie Pani Burmistrz, Pani Dyrektor i reprezentacja przedszkolaków złożyli kwiaty. Dzień ten był dla przedszkolaków kolejną lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

DSC_0581DSC_0559DSC_0429DSC_0456DSC_0450DSC_0460DSC_0466DSC_0544DSC_0536DSC_0521DSC_0509DSC_0503DSC_0499DSC_0493DSC_0494DSC_0469DSC_0540DSC_0496

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!