„… Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym jak żyć,
co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu…”

Robert Fulghum

Charakterystyka  przedszkola

Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Lesku powstało we wrześniu 1981r. Położone jest na wzgórzu osiedla Smolki przy ul. Kaczkowskiego 26. Mieści się w wolnostojącym, dużym, dwupiętrowym budynku. Sale zajęć są duże, przestrzenne, jasne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, kolorowe i pięknie udekorowane.

Teren wokół przedszkola jest spokojny i bezpieczny, odległy od hałasu miejskiego. Przedszkole jest placówką 8 oddziałową, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3-6 lat. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 16.30.

Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje i duże kompetencje.

W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe finansowane przez Urząd Miasta i Gminy Lesko:

Dzieci biorą udział w różnych ogólnopolskich i lokalnych konkursach:

Nauczyciele organizują  także wewnątrzprzedszkolne konkursy plastyczne i recytatorskie oraz o bezpieczeństwie:

Dzieci biorą udział w różnych projektach ogólnopolskich realizowanych przez różne instytucje: