Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje  urodziny obchodziła  najmilsza zabawka na świecie, która ponad sto lat temu skradła nie jedno dziecięce serce i tak zostało do dnia dzisiejszego.

Pluszowy Miś to najlepszy przyjaciel wszystkich dzieci, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet zwierzyć się ze swoich trosk, jak i radosnych chwil – on zawsze Cię wysłucha.
O święcie pluszaków nie zapomniały  dzieci z naszego przedszkola. Pomimo że maluchy nie mogły wziąć w ramiona swoich ulubieńców, namiastkę tego wypełniły misiowe gadżety, np. opaski z emblematem misia, piękne stroje, uszka, balony.

Urodziny Misia uświetnił występ naszych cudownych Wiewióreczek, które przeniosły dzieci w misiową krainę. Przedszkolaki obejrzały prezentację, poznając historię „Święta Pluszowego Misia”, wysłuchały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Misie szare”, brały udział w zabawach ruchowych, quizach,  zgadywankach, degustowały słodkiego ziemniaczka w kształcie Misia i  wykonywały prace plastyczne.
Niespodzianką były pozdrowienia od Kubusia Puchatka dla wszystkich grup przedszkolnych!

 Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz medale.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen radości i wspaniałej zabawy. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie pozostanie w pamięci dzieci na długo.