Dzień Praw Dziecka z UNICEF

W piątek 19 listopada 2021  w naszym przedszkolu było bardzo …niebiesko!  Wszystkie grupy po raz kolejny włączyły się w akcję świętowania Dnia Praw Dziecka z UNICEFem.

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci.

Z racji, że 20 listopada to sobota uroczyste obchody i zajęcia edukacyjne dotyczące Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przeprowadziliśmy w piątek 19 listopada. W ramach tego dnia dzieci były ubrane na niebiesko, udekorowały salę w tym kolorze, nauczyły się piosenki o prawach dziecka, obejrzały filmy edukacyjne w tym temacie oraz omawiały z nauczycielem prezentację dotyczącą ich praw przygotowaną przez UNICEF Polska.
Podsumowaniem zajęć były prace plastyczne oraz zabawy muzyczno – ruchowe.