Żabki – Pożegnania nadszedł czas

Poniedziałek 29.06.2020 r.

Temat dnia: Kufer pełen wspomnień

Witam serdecznie wszystkie przedszkolaki

i ich rodziców w poniedziałkowy poranek.

Dziś przypomnimy sobie niektóre zabawy,

które poznaliśmy w ciągu roku.

1. Gimnastyka poranna przy muzyce.

Na powitanie trochę poćwiczymy. Proponuję zabawy z pokazywaniem, które dobrze znacie. Jesteście gotowi? Zaczynamy.

• ,,Głowa ramiona, kolana, pięty”

• ,,Hop do góry”

• ,,Kto jak skacze”

2.,,Żegnamy przedszkole”- rozmowa kierowana w oparciu o pytania pomocnicze.

Opowiedzcie rodzicom swoje wspomnienia

• co najbardziej utkwiło Wam w pamięci?
  • z kim najbardziej lubiłyście się bawić?
  • co najbardziej Wam się podobało?
  • Kto jest twoim ulubionym kolegą (koleżanką )z przedszkola

3.Piosenka ,,Jestem małym przedszkolakiem” W ciągu całego roku poznałyście wiele nowych i ciekawych rzeczy. Opowiada o tym piosenka. Posłuchajcie.

4.Bajka dla dzieci,, Co dobre i złe zachowanie

Jesteście mądrymi przedszkolakami.  W czasie zabaw nauczyłyście się wiele ważnych i ciekawych rzeczy. Sprawdźcie, czy  pamiętacie niektóre z nich?

5.Rozwiąż mały quiz i sprawdź czy pamiętasz zasady bezpiecznych zabaw podczas wakacji.

– Po górach spacerujemy w czasie burzy. (TAK/NIE)

– Nie zbliżamy się do nieznanych/dzikich zwierząt. (TAK/NIE)

– W lesie można krzyczeć. (TAK/NIE)

-Podczas letnich wypraw należy osłaniać głowę słońcem (TAK/NIE)

-Na plaży opalamy się od rana do wieczora (TAK/NIE)

-W górach wędrujemy po wyznaczonych szlakach (TAK/NIE)

– Kąpiemy się w miejscach niestrzeżonych. (TAK/NIE)

– Gramy w piłkę na ulicy (TAK/NIE)

-Zawsze przebywamy blisko dorosłych (TAK/NIE)

A teraz razem z  rodzicem ustal zasady bezpieczeństwa obowiązujące w miejscu Twojego wakacyjnego wypoczynku.

6.Przypomnijmy sobie również znane zabawy taneczne.

• czekolada

• zumba

7.Karty pracy dla chętnych

8.Gry interaktywne dla chętnych. Ćwiczymy spostrzegawczość

9.Wiersze na dobranoc z animacją

• Rzepka

• Okulary

Wtorek 30.06.2020r.

Temat dnia: Do zobaczenia

1.Kochani, to już ostatni dzień zajęć i zabawy na odległość przed wakacjami.

Ach, dopiero co był wrzesień…. przyszliśmy do przedszkola.. i tak szybciutko zleciało… jesień, zima, wiosna i teraz lato – koniec roku – wakacje. Pracowaliście wspaniale przez cały rok, a od połowy marca w trudnych i nietypowych warunkach. Przed wami wspaniały, długi i zasłużony odpoczynek!

Nasze  Kochane Przedszkolaki – Jesteśmy z Was bardzo dumne. Dziękujemy, że tak pilnie, dzielnie i starannie wykonywałyście „zadania -działania” w „domowym przedszkolu”. Dziękujemy za cudowne zdjęcia, które przesyłaliście.

Zasłużyliście na nagrodę. Z wielką przyjemnością wręczamy Wam dyplom  MISTRZA PRACY ZDALNEJ. GRATULUJEMY

Dyplom Mistrza Pracy Zdalnej – do pobrania

DRODZY RODZICE. Dziękujemy za podjęty trud, za Wasze wsparcie a przede wszystkim za poświęcony dzieciom Czas.  W słowie CZAS ukryta jest wskazówka, czego dziecko od nas dorosłych Rodziców i  Nauczycieli najbardziej potrzebuje.

Czas to:

C – cierpliwość

Z – zachwyt

A – akceptacja

S – szacunek

Wierzymy, że mimo wielu obowiązków codziennych, tych zawodowych i rodzinnych dobrze wykorzystaliście ten CZAS– a zbudowana mocna więź  z dzieckiem, okazywane wsparcie, to klucze do wychowania emocjonalnie zdrowego i szczęśliwego dziecka.

Dla Rodziców również zasłużona nagroda . CENZURKA NA SZÓSTKĘ. SERDECZNE GRATULACJE.

Cenzurka dla Rodziców – do pobrania

Muzyczna dedykacja dla Rodziców w podziękowaniu i z najlepszymi życzeniami.

Tak więc rozpoczynamy wakacje. A może rozpoczniemy je od przygotowania z rodzicami pysznych owocowych lodów

Na koniec wspólnie zaśpiewajmy,, Niech żyją wakacje”