Dzień Papieski w przedszkolu.

W Przedszkolu Samorządowym im. Misia Uszatka w Lesku w dniu 2017-04-27 po raz kolejny obchodzono Dzień Papieski z okazji III rocznicy Kanonizacji Jana Pawła II pod hasłem – ,, Z Wadowic do nieba ‘’. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć ks. Dziekana Mieczysława Bąka, P. Dyrektor przedszkola,  s. Janinę, emerytowane nauczycielki Stefanię Buksztel  i  Danutę Pasławską , rodziców , dzieci a także pracowników przedszkola. Dzieci 6-letnie – gr. ,,Misie’’ przedstawiły  program artystyczny, obejmujący życie i pontyfikat Karola Wojtyły. Przedszkolaki  recytowały wiersze,  śpiewały piosenki , tańczyły do piosenek o treści religijnej a także poznały ,,złote myśli” wypowiedziane przez Jana Pawła II.

Nie zabrakło  również piosenek : „Polski teolog” , „Wadowice”, „ Abba  Ojcze” w wykonaniu Zuzi, Hani, Stelli, zaś Antoś przeczytał wiersz pt. „Dzieci – Jana Pawła II”.  Następnie dzieci z entuzjazmem wyśpiewały treść  piosenki –,, My polskie dzieci twe kochamy Cię ! ‘’ oraz wspólnie recytowały wiersz dla Ojca Świętego ,,Święty Janie Pawle, który mieszkasz w niebie –  wszystkie przedszkolaki z Leska ukochały Ciebie…”.

Ponadto składały dla świętego papieża – Polaka : serca , chorągiewki ,  kosz żonkili wykonane przez dzieci  i  wiązanki kwiatów . Podsumowaniem uroczystości był wspólny śpiew ,, Barki”.  Ks. Dziekan przekazał słowa wdzięczności do  zgromadzonych  za pontyfikat świętego Polaka oraz pobłogosławił wszystkich. Uważam , że ta uroczystość okazała się wspaniałą lekcją  nie tylko dla dzieci ale także dorosłych.

mvi_0149-00_04_38_00-still004

mvi_0149-00_02_32_14-still002-1mvi_0149-00_02_32_14-still002mvi_0149-00_09_24_13-still005mvi_0149-00_04_38_00-still004

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!