Konkurs „Bajkowe opowieści”

fot-konkurs

W dniu 14. 03. 2017r. został zorganizowany konkurs wiedzy o bajkach „Bajkowe opowieści”. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: dyrektor przedszkola Pani B. Zgłębicka, przedstawiciele Nadleśnictwa Baligród A. Wójcik, A. stelmach oraz pracownik Biblioteki Publicznej w Lesku  J. Sąsiadek.W rozwiązywaniu bajkowych zadań zmagały się najstarsze grupy oraz pięciolatki. Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci zainteresowania książką jako źródłem wiedzy i przyjemności, zapoznanie z różnymi bohaterami literackimi, wzbogacenie słownictwa dziecka, rozwijanie wartości moralnych, wrażliwości i empatii, współdziałanie w zespole oraz promowanie pozytywnych wzorców zachowań.  Konkurs dostarczył wiele emocji i zabawy. Tematem konkursu plastycznego dla przedszkolaków był „bohater bajkowy”. Rysowanie i malowanie postaci z bajek to szczególnie ulubiony przez dzieci temat. Dlatego spośród wielu pięknych prac trudno było wybrać te najlepsze. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i rozdanie nagród odbyło się podczas konkursu „Bajkowe opowieści”.

fot2fot-3fot-4 fot-5fot6fot7fot-9fot-10fot-11fot12fot13

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!