Dzień Flagi w przedszkolu

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

 

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Z okazji zbliżającego się Święta  Flagi w piątek, dzieci z naszego przedszkola postanowiły uczcić nasze barwy ojczyste. Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, w każdej grupie wiekowej zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Słuchały wierszy o Polsce i znane piosenki. Później w postawie na baczność  zaśpiewaliśmy wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego. Było bardzo uroczyście.

Na zakończenie wszystkie dzieci zwiedzały najważniejsze polskie miasta przy piosence pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.