,,Misie” i ,,Słoneczka” świętują St. Patrick`s Day

17 marca, dzieci z najstarszych grup naszego przedszkola ,,Słoneczka” i ,,Misie” miały okazję po raz pierwszy celebrować  – Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.
Podczas zajęć z języka angielskiego dzieci wyruszyły na spotkanie z irlandzkim skrzatem ,,Leperchaun”. Przygoda rozpoczęła się ,,palcem po mapie” czyli od zapoznania dzieci z tym anglojęzycznym krajem oraz jego flagą. Następnie podczas prezentacji multimedialnej starszaki poznały historię Św. Patryka,  symbole towarzyszące obchodom tego popularnego święta oraz dowiedziały się w jaki sposób mieszkańcy zielonej wyspy-Irlandczycy witają wiosnę. Podczas zajęć  nie zabrakło zabaw językowych oraz skocznej irlandzkiej muzyki. Zajęcia te były okazją do wzbudzenia zainteresowania  kulturą innego kraju. Jak wygląda irlandzki skrzat? Gdzie znajduje się garnek ze złotymi monetami? To wie każde dziecko! Oczywiście po drugiej stronie tęczy. Przedszkolakom bardzo spodobała się ta zielona wyspa.