Jestem Polakiem i Europejczykiem

,,Jestem Polakiem i Europejczykiem” pod takim hasłem grupy ,,starszaków” świętowały Dzień Unii Europejskiej, który obchodzony jest 9 maja. Z tej okazji na zajęciach językowych ,,wybraliśmy się” w podróż do wybranych krajów należących do Unii Europejskiej.

,,Dwa domy mam tak bliskie mi,

w jednym chce żyć,

w drugim chce być.”

Kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej oraz uświadamianie potrzeby znajomości języków obcych było głównym celem naszych zajęć, jak również zapoznanie z flagami tych państw, wymową powitania w danym kraju, charakterystycznymi budowlami, symbolami oraz regionalnym jedzeniem. Dzieci wiedzą, że niebieska flaga z dwunastoma gwiazdkami, jest symbolem jedności oraz solidarności między narodami Europy, do której należy nasz kraj-Polska.