Światowy Dzień Ziemi – Gminna Akcja Sprzątania Świata „GRASZ W ZIELONE”

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego
z nas”

Florian Plit

22.04.2022r. dzieci ze wszystkich grup świętowały Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe.  Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, turniej wiedzy ekologicznej. Dzieci opracowały wspólnie „Kodeks małego ekologa” oraz wykonały plakaty zachęcające do ochrony Ziemi przed niszczeniem.

W tym dniu nasze przedszkole włączyło się do gminnej akcji Sprzątania Świata ” GRASZ W ZIELONE ? „. 5-6 latki wraz z paniami wyposażeni w rękawiczki jednorazowe i worki wyruszyły posprzątać teren wokół naszego przedszkola oraz tereny pobliskich osiedli. Jak się okazało, zalegało na nich  całkiem sporo różnych śmieci. Zbieranie ich było doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na zanieczyszczanie środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze dobro wspólne.
Dzięki akcji dzieci miały praktyczną lekcję ekologii.

Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę, nie zaśmiecać środowiska, oszczędzać wodę i prąd,  segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.