Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada nasze przedszkole brało udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska pod hasłem  „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF- Pomoc dla Jemenu”. Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli. Z tej okazji w każdej grupie, od maluszków do starszaków, rozmawialiśmy o prawach i obowiązkach, które każde dziecko ma od najmłodszych lat. Odbyły się rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów np. o prawie do miłości, zabawy, nauki, opieki itp. Dzieci obejrzały ciekawe prezentacje oraz filmy edukacyjne dotyczące tej tematyki. Podsumowaniem zajęć były indywidualne prace plastyczne.

Solidaryzując się ze wszystkimi dziećmi na świecie, których prawa nie są przestrzegane, dzieci przyszły w tym dniu ubrane na niebiesko.