Pomoc dla Ukrainy

W obliczu wydarzeń u naszych sąsiadów na Ukrainie Gmina Lesko powołuje specjalny sztab kryzysowy. W jego skład wchodzą kierownicy wydziałów i jednostek organizacyjnych jak również urzędnicy magistratu. Jedni znają język ukraiński, rosyjski, inni angielski. Mogę się oni przydać na wypadek potrzeb tłumaczeń językowych.

Przyłączamy się do pomocy humanitarnej, którą organizuje Gmina Ustrzyki Dolne. W tym celu Urząd Miasta i Gminy Lesko będzie dyżurował i zbierał potrzebne rzeczy, które pomogą uchodźcom w pierwszych dniach po przekroczeniu granicy, i które mogą zabrać ze sobą w dalszą podróż do ośrodków dla uchodźców bądź innych punktów schronienia.

Godziny dyżurów w UMiG, ul. Parkowa 1, Lesko:
– w sobotę w godz. 8:00 – 14:00
– w niedzielę w godz. 9:00 – 12:00
– od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

Co jest potrzebne: NA JUŻ PILNIE!
– słodycze
– batony energetyczne
– zabawki dla dzieci
– pieluchy
– mleko w proszku dla dzieci
– woda
Te artykuły już teraz można przynosić do Urzędu Miasta i Gminy do godz. 16:00

CAŁY CZAS BĘDĄ ZBIERANE NASTĘPUJĄCE ARTYKUŁY, KTÓRE SUKCESYWNIE BĘDZIEMY PRZEKAZYWAĆ DO USTRZYK DOLNYCH:

– kubki, talerze, sztućce jednorazowe,
– termosy, kubki termiczne,
– kawa, herbata,
– soki, napoje, tubki typu „kubuś” dla dzieci, itp.
– suche ciastka, paluszki, krakersy, zupki chińskie, itp., przekąski, – które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż,
– owoce, orzechy, bakalie,
– batony energetyczne,
– podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, itp.)
– płaszcze przeciwdeszczowe,
– baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki
– koce.
Potrzebujemy również czajników i kuchenek mikrofalowych
.

Przyjmować będziemy tylko pomoc rzeczową.
Uwaga! Prosimy, żeby przekazywane produkty były nowe lub w bardzo dobrym stanie technicznym. Potrzebujemy artykułów, z których sami chcielibyśmy korzystać, wypranych, czystych, z których można korzystać.

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu 504 087 811 lub 664 143 235 lub w godzinach pracy urzędu 13 469 80 01 w.36

Potrzebne rzeczy można także przynosić do przedszkola. Zostaną one przekazane do Urzędu Miasta i Gminy Lesko.