Świętujemy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2021r. dzieci z naszego przedszkola  wraz z nauczycielami w wyjątkowy sposób uczciły Światowy Dzień Ziemi, włączając się w akcję: „ZRÓBMY RAZEM COŚ ZIELONEGO”. Akcja ta miała na celu kształtowanie  świadomości proekologicznej u przedszkolaków oraz wzbogacanie ich wiedzy na temat środowiska, w którym żyjemy.

Wszystkie grupy: Biedroneczki, Wiewióreczki, Smerfy, Żabki, Motylki, Pszczółki, Słoneczka i Misie ,stanęły na wysokości zadania, ochoczo przystępując do akcji – dlatego też tego dnia dzieci oraz Panie Wychowawczynie przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Nie zabrakło pięknych dekoracji i ekologicznych gadżetów, np. opaski
z emblematem Ziemi, globusy, baloniki, pompony. W tym dniu przedszkolaki poznały Kodeks Młodego Ekologa, przypomniały sobie, co robić, aby dbać o naszą ziemię. Starsze  grupy obejrzały filmy edukacyjne, prezentacje pt. „Dzień Ziemi”, wykonały kontur naszej planety z baloników, natomiast najmłodsi uczyli się, jak żyć ekologicznie nie tylko w tym dniu, ale na co dzień. Dla dzieci od dziś nie są obce pojęcia recykling oraz segregacja śmieci. Zostały posadzone zielone cebulki, powstały twórcze prace plastyczne, nie zabrakło tańca oraz radosnego śpiewu  w hołdzie dla naszego wspólnego domu – Ziemi, bowiem jak śpiewały dzieci:

„Możesz dbać o cały świat,

 Chociaż masz niewiele lat…”

Śmiało możemy nazwać wszystkich przedszkolaków „Strażnikami przyrody”,

Taka zwyczajna akcja w zielone, a może nauczyć nas tak wiele!